Üye Kayıt
Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Şifre kısmını unuttum yazarak giriş butonuna tıkladığınızda adresinize şifreniz gelecektir.
ÜYE OL
GİRİŞ
MENÜ
Güncel Tartışma Sanat Sanatkarlar Eğitim Yayınlar ve Koleksiyonlar Sanat Malzemeleri
 

BEYOĞLUNDA KLASİK SANATLAR SERGİMİZ

Siteye ekleyen : Klasik Türk Sanatlar Vakfı / Personel

SERGİLERİMİZ 

17 Ağustos, Beyoğlu Sanat Galerisi’nde bir sergimiz daha açıldı. Hocalarımızın ve arkadaşlarımızın hazırladığı bu sergi sanat emeğinin halka açılan aydınlık kapılarından biri oldu. Sergilenen ürünler sürekli ve sistemli bir Çalışmayla günler, haftalar, aylar ve yıllar boyu devam ederek geçmişten günümüze insanlığa verilen bir mesaj niteliğindeydi. Eserler, duygu ve düşüncelerin, ruh ve kalbin birleşerek hünerli ellerde taya Çıkarıp izleyicilere sunulmaktadır. Hocalarımızın renkli ışıklar saçan eserleri bizleri düşündüren sanatla ilgili fikir ve görüşlerimizi genişleten bir hazinedir. Bunlar özellikle anlatım gücü yüksek, kuvvetli ve güçlü anlamlar taşıyan eserlerdir. Kimi eser sadeliğin temsilcisi olduğu gibi kimi muhteşemliğin sembolüdür.
       Vakfın bir öğrencisi olarak bizler de bu sergilerde tarif edilmez bir mutluluk hissederiz. Sergilerimizin daim olmasını dilerim

Deniz KADIOĞLU


       Klasik Türk Sanatları Vakfı’nın, “Klasik Sanatlarımız” adlı sergisi 17 Ağustos’da Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşdu!

       Klasik Türk Sanatları Vakfı; 2011 yılı içinde klasik sanatlarımızdan farklı konularda, sanatkârlarımız ve sanatseverlerimizle İstanbulumuzun farklı semtlerinde yapılan Klasik Sanatlarımızın tanıtımına, yaygınlaşmasına ve aslına uygun icrâ edilmesi Çalışmalarına mukabil, Ramazan Ayı içersinde “ Klasik Sanatlarımız” konulu sergi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

       Bediî güzellikleri yakından tanıyan sanatseverlerin bu şâheserlere karşı duydukları talepler ve bu sanatlara gerçekten gönül vermiş sanat yârenlerinin eşsiz Çabalarıyla ihtişâmlı günlerine yavaş yavaş dönen Klasik Türk Sanatları, her dâim kendisine uzanan himmetli ele itâat etmiştir.

       Bu sebeple; Klasik Türk Sanatları Vakfı ve Beyoğlu Belediyesi’nin, Ramazan ayı içersinde taklaşa hazırladıkları Klasik Sanatlarımız” konulu sergi, Klasik Türk Sanatları Vakfı öğretim görevlileri ve öğrencileri tarafından hazırlanmış olan seçkin Hat, Tezhip, Ebrû, Minyatür, Katı’, Kalemişi, Edirnekâri gibi klasik sanatlarımıza ait Çalışmalardan oluşmaktadır.


Sergi; 31 Ağustos tarihine kadar ziyaret edilebilinir.

06.12.2012
11.12.2011
20.11.2011
22.03.2011
17.09.2010
27.03.2010
desendesign.com Her Hakkı Saklıdır rss ile takip edin