Üye Kayıt
Üye Giriş
Şifremi Unuttum
Şifre kısmını unuttum yazarak giriş butonuna tıkladığınızda adresinize şifreniz gelecektir.
ÜYE OL
GİRİŞ
MENÜ
Güncel Tartışma Sanat Sanatkarlar Eğitim Yayınlar ve Koleksiyonlar Sanat Malzemeleri

Atkılı Fırça

İlk önce bir miktar at kılı, yaklaşık 5 mm çapında ve 15-20 cm uzunluğunda Güldalı, bant almanız gerek.

Şekildeki sırayla gidelim:

1- Bir miktar at kılı alın. Yaklaşık 5 cm uzunluğunda kesip masaya yayın. Fırçalardan daha uzun bant kesip kılların üstüne yapıştırın. Bantın yapışkan kısmı üste gelecek şekilde kılları ters çevirin.

2 - Ucu küt kesilmiş Güldalınızı kılların kısa yönüne gelecek şekilde uzatıp bantı yapıştırın.

3 - Güldalını kılların üstüne doğru sıkıca sarıp, öteki bant ağzını üstüne sabitleyin.

4 - Misinanın bir ucunu ilmek olacak şekilde katlayıp yuvarlak kısım kılların, misinanın ucu da Güldalının uzun kısmına gelecek şekilde koyun.

5 - Kılların uzun kısmı avucunuza, baş parmağınız ise ilmiğin üstüne gelecek şekilde bir elinizle tutun. Misinayı kılların kısa yerinden başlayarak avucunuza doğru sıkıca ve yan yana sarın. Misinanın bu ucunu ilmikten geçirin.

6 - Bir önceki ucu cekin, ta ki ilmek sarılmış kısmın altında kalana dek. Maket bıçağı ile fazla uçları sarılmış kısımların dibinden kesin.

7 - Makasla fırçanın ucunu kırparak düzene sokun.

Fırçanız hazır

Alışveriş Hakkında

Klasik Türk Sanatları Vakfı bünyesinde Sanat Malzemeleri Ofisi'miz, PAZARTESİ günü hariç diğer günler 10:00-17:00 saatleri arası hizmet vermektedir. Dini ve Milli Bayramlar ile resmi tatillerde kapalıdır.  

Çalışmalarınız için kullanacağınız malzemeleri ve fiyatlarını, internet sayfamızdaki "Sanat Malzemeleri" bölümünden görebilir, bilgi için  0216 391 11 22'den dahili 114 ve ya 0530 938 90 40' ı saat 10:00 - 17:00  arasında arayabilirsiniz. İnternet üzerinden satışımız , kapıda ödeme uygulamamız , kargo ile gönderimimiz yoktur.

Vakfımız bünyesinde satışa sunulan ürünler, değerli hocalarımızın kullanımı için onay verdiği, gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz malzemelerdir.

Adresimiz ; Aziz  Mahmut Hüdayi Mahallesi Doğancılar Caddesi No: 82 Üsküdar- İstanbul 

Bilgilerinize sunarız.

Malzeme Hakkında Makaleler

desendesign.com Her Hakkı Saklıdır rss ile takip edin